Duben 2012

Dotazník pro Roxy

24. dubna 2012 v 16:59 | Markét |  Dotazníky
Možná si pamatujete, že jsem kdysi dělala rozhovory s blogery, ale bylo to strašně zdlouhavé. Teď přicházím snad s něčím více originálním - dotazníky. Jsem zvědavá, jak se to u vás pochytí, doufám v pár kladných reakcí. První mojí "obětí" byla sympatická a milá Roxy (romanetta.blog.cz), odpovídala na otázky všeho typu.

Týden plný focení

22. dubna 2012 v 12:32 | Markét |  Moje fotky
Slibovala jsem vám nějaké fotky, tak tady jsou. Nejdřív jsem to chtěla rozdělit do několika článků, ale na to jsem moc líná. :D Předem se omlouvám za malou nekvalitu některých fotek, foťák v trapu a mobil zas tak dobré fotky nedělá a také za měnící se velikost fotek, hodně jsem přibližiovala, ale možná to nepůjde vidět. Myslím, že začneme procházkou, nejvíc jsem vám slibovala vyfoceného slepýše.


Oddělovače 04

21. dubna 2012 v 15:11 | Markét |  Oddělovače
Dnes ráno jsem se vzbudila brzo a protože nikdo jiný nebyl vzhůru, vzala jsem si notebook a udělala pár jednoduchých oddělovačů. Není tam ani stín, jen přechod a mřížka. Pokud je někde uvidím beze zdroje, budu kousat.
Čtu, čteš, čteme

20. dubna 2012 v 14:40 | Markét |  Moje články
Osvítil mě duch svatý a rozhodla jsem se, že vám svěřím rozhodnost o mém budoucím čtění knih. Nevím, co mě k tomu vedlo, v knihovničce mi nic moc nechybí, ale asi bych to chtěla trochu oživit a dát prostor pro vaše rady a tipy. Možná by bylo dobré uvést, co čtu doposud a co mám ráda, ale nezapomeňte, že ráda vyzkouším něco nového. Miluji sci-fi a knížky o realitě a právě jsem dočetla Čísla - Na útěku, chystám se na osmý díl Školy noci - Probuzená. Než psát nějaký dlouhý článek, raději bych dala prostor vám, ale o tom za chvíli.

Zároveň jsem spustila novou anketu "Kolik knih asi přečtete za měsíc?", abych věděla, jací čtenáři navštěvují můj blog, bude se tu střídat s ostatními anketami. Možná někoho překvapí, že jsem uvedla i možnost "Více jak deset", ale z vlastní zkušenosti vím, že když se někdo do čtení vážně pustí, má knihu přečtenou za jeden dva dny ;) A teď k těm otázkám.

Jaký žánr knih čtete nejraději?

Jaká je vaše oblíbená kniha?

Půjčujete si často knihy z knihovny?

Jakou knihu byste mi doporučili?

Výše padla řeč o knize Čísla - Na útěku, brzy se na ni dočkáte rezence ;)

Záložka Billie Joe Armstrong

19. dubna 2012 v 15:42 | Markét |  Záložky do knížek
Udělala jsem záložku s Billiem, ale zdá se mi, že jsem ji trochu odflákla. S fotkou jsem už nic udělat nemohla, černobíle už to nebylo ono, ale mohla jsem vybrat jiný font a možná i barvu.


Šťastný den

18. dubna 2012 v 17:07 | Markét |  Diary
Zdravím. Dnes se zase budete muset spokojit jen s mými slovy, ale mám co vyprávět. Dnes jsem si vyrazila na procházku se psem a něco málo toho vyfotila. Opravdu jen něco málo, protože cestou jsem volala s Lucy a tak brzy došla baterka. Ano, volala jsem s Lucy. Konečně. Jsem fakt ráda, že k tomu nakonec došlo, protože jsem konečně slyšela její hlas a srovnala si věci na pravou míru, nebo jak to říct. Jelikož i ona slyšela můj krapet vysoký a - jak jsem jí říkala - šmoulovský hlas a zjistila jaký jsem ztracenec a pakoň, už se se mnou nejspíš nikdy nebude bavit. Teda, za těch šestnáct minut dvacet pět vteřin jsme si stihly říct celkem dost věcí, hlavní téma bylo naše setkání, takže to musíme každopádně ještě dořešit. Ach jo, to bude zas účet za telefon. Ale začneme z jiného soudku - ruka už se celkem hojí, i když při některých pohybech pořád bolí jako čert, takže se mi špatně píše na klávesnici. Grafiku celkem zvládám, takže počítám, že zítra by se tu mohlo něco objevit. O víkendu mám na plánu přidat ty fotky, zítra ještě určitě nějaké pořídím. Psa vezmu určitě s sebou, protože se k nám přidává i kočka. Oni jsou tak úžasní! Pes chtěl sežrat hada, kterého jsme potkali (stihla jsem ho vyblejsknout, takže ho budete moct vidět o tom víkendu) a když se za námi rozběhl náš druhý pes, kočka, která ho prvně nepoznala, naježila ocas a jala se ho zahnat. Tomu já říkám věrná zvířata. Hmm... Teď si půjdu pustit hudbu a přemýšlet, mám o čem. Přemýšlet...


Iné Kafe - Špinavé objatie

17. dubna 2012 v 18:49 | Markét |  Moje oblíbená hudba
Zřejmě o mé závislosti na Iné Kafe nevíte, tak je na čase, abych je vám trochu představila. Tahle slovenská partička hraje pro mě dokonalý rock a má opravdu písničky o něčem a někdy i k zamyšlení. (Pomiňme teď písničku Kašovité jedlá, ta je o... kašovitých jedlách...) Pokud vás tahle písnička zaujala, doporučuju si poslechnou songy Krvavá blondina, Štát, Velkou palicou (všechny díly, jsou čtyři), Vianoce, Záverečná... Je toho hodně. Věřím, že si tyhle kluky (spíš chlapy, ale není to jedno?) - Vratka, Foruse a Doda - zamilujete jako já. Hlavně mého Foruse = Peter Fora. ^^


Fakt dítě štěstěny

16. dubna 2012 v 16:07 | Markét |  Diary
Ahoj, zdravím, chtěla jsem se ozvat už minulý týden, ale jaksi jsem neměla chuť a o víkendu jsem neměla čas. Teď přicházím s vážně parádní zprávou - cestou z tělocviku jsem zakopla o betonový výstupek k lavičkám a pěkně sebou plácla na zem. Bunda špinavá na hadry, ale to není to nejhorší. Oteklé koleno a pořádně bolavá ruka, mamča bude mít děsnou radost... Aspoň jsem si mohla natlouct pravou a ne levou ruku, vyhnula bych se všemu psaní. Ale nevím nevím, jestli zítra razím do školy, s tím kolenem by to mohlo být zajímavé... Každopádně doufám, že se to tak do středy spraví, protože nemám chuť celý týden sedět jak pecka s rukou nahoře. Psaní článku jednou rukou mi dává zabrat, tak se asi rozloučím, dopiju zázvorový čaj a půjdu si lehnout, třeba do zítřka něco málo vyležím. Mějte se líp než já, brzo naviděnou. :)

Pohodička pohoda

9. dubna 2012 v 15:29 | Markét |  Moje fotky
Momentky z víkendu u babi, zase jorkšírek Miky, to nám ale vyrostl, že? Fakt bych chtěla mít jeho život, takhle se válí každou chvíli. ^-^


Štítek Danbo

8. dubna 2012 v 11:18 | Markét |  Štítky na sešity
Tak se po nějakém tom dnu zase ozývám, nahrála jsem vám sem štítek na sešit s Danbem. Jakmile jsem přišla do galerie, musela jsem se zasmát nad těmi fotkami (viz minulý článek) a vzpomenout si na Lucy. No, ale už dost, líbí se vám? Je takový jednoduchý.