Prosinec 2011

Diary 17 - Tak šťastnej Novej rok

31. prosince 2011 v 17:17 | Markét |  Diary
Zdravím. Chtěla jsem splácat nějaký článek, ale jaksi nemám chuť, tak vám chci aspoň popřát, na toho Silvestra. Do Nového roku vám přeju hodně štěstí, zdraví, lásky... A takové hovadiny, co si lidi přejou. Každopádně tam vykročte pravou nohou, o to se budu snažit i já. Teď se odeberu hrát hry (samozřejmě na noťasu), koukat na telku a pak hurá k večeři. Budu tady na Formspringu, tak klidně pište. Užijte si Silvestr, neztřískejte se a hodně štěstí do Nového roku!

Co děláte vy? Máte ještě nějaké plány? Dáváte se předsevzetí? Dodržíte ho?


Nigtwish - Amaranth

30. prosince 2011 v 20:07 | Markét |  Moje oblíbená hudba
První písnička, kterou jsem od Nightwish slyšela a od té doby ji a další písničky nemůžu pustit z hlavy. Když jsem ji slyšela poprvé, byla jsem ještě malé štěnátko, hádám tak devět let. Se Sum 41 to byla skupina, která mě naučila poslouchat tenhle typ hudby, stala se pro mě něčím důležitým. Pamatuju si večery, kdy jsem byla vyjimečně sama doma, pouštěla si tuhle písničku děsně nahlas, skákala a tancovala po posteli, v ruce přepsaný text a zpívala. Joo, musím to někdy zopáknout.


Design Spongebob

30. prosince 2011 v 10:43 | Markét |  Volné designy
Včera jsem si začala návrh tohohle designu, moc mi to nesedělo, ale večer jsem se do toho pustila znova a je to hotovo. Není nic moc, ale práce s tím byla, tak snad se někomu zalíbí. Zvětšíte kliknutím.

Design je volný.
Pokud ho chcete na svůj blog, napište (kontakt) a domluvíme se.


Jmenovka Avril Lavigne 03

29. prosince 2011 v 15:38 | Markét |  Jmenovky
Dopoledne na mě přišla chuť grafičit, ale nápady nikde, tak jsem aspoň splácala jmenovku. Hledala jsem na ni nějakou starší fotku Avril, tak doufám, že jsem vybrala dobře.


Není nad chvilku her

28. prosince 2011 v 14:25 | Markét |  Moje články
V tomto článku bych chtěla věnovat pozornost stolním hrám, ke kterým se často obracím, když je extrémní nuda. Seznam níže se skládá z těch her, s kterými mám zkušenosti a můžu je doporučit. Kliknutím na název se zobrazí stránka s obrázkem.

Super farmář: K této hře si nezapomeňte obout holínky, protože ode dneška se stáváte farmářem! Ne, holínky potřebovat nebudete, jen dávku štěstí. Dostanete hrací desku, kam si budete dávat žetony se zvířaty. Bylo by těžké vysvětlovat, jak se to hraje, takže to vezmeme stručně. K hře se používají dvě netradiční kostky, díky kterým můžete získat zvířata, aby jste dosáhli svého cíle: mít od každého zvířete, které je na desce, jedno. Ale pozor! Některé se dají získat jen výměnou za určitý počet jiných zvířat.

Dostihy a sázky: Tuhle hru zná určitě každý, i ten, co této zábavě moc nedá. Doma ji máme jak ve starém vydání, tak tom novém. Pro ty co nevědí - podle názvu je jasné, že hra je plná koní. Putujete po hrací desce figurkou a kupujete koně, kteří vám padli do okna. Při příští návštěvě je můžete potěšit žetony, které zvednou jejich cenu a když se na nich zastaví někdo jiný, musí vysolit peníze. Kromě koní je tam i spoustu jiných políček, jako náhoda, banka, nebo třeba distanc, či návštěva veteřináře. Tak vzhůru do sedel!

Fazole: Tady využijete své obchodní schopnosti, jelikož smlouvání je v téhle hře nutné. Na začátku dostanete pět fazolí, nesmíte měnit jejich pořádí. Musíte je zasazovat do záhonů, aby vám vynesly zlaťáky, potíž je ovšem v tom, že záhony jsou jen dva. V průběhu celé hry si berete další karty fazolí v balíčku, ale hlavně je vyměňujete s ostatními. Hra končí tehdy, až se třikrát vyčerpá balíček. Vítěz se pozná podle největšího počtu zlaťáků, které získáváte za fazole.

Tik Tak BUM: Hra, která byla vyprodaná pár týdnů po jejím uvedení. Její podstata je narozdíl od her výše lehká, ale jak se píše na krabici: jen pro ty, co chtějí přemýšlet! Ke hře potřebujete pouze tři věci obsažené v balení - bombu, karty a kostku. Otočíte kartu se slabikou, hodíte kostkou, která vám řekne, jestli slabika nesmí být na konci, začátku, či se může vyskytovat všude a zapnete bombu. Bomba se předává a každý, kdo ji dostane, musí říct slovo podle karty a kostky. Kdo bude mít bombu až bouchne, musí si vzít kartu, s kterou se hrálo kolo. Hra končí po vyčerpání všech karet v balíčku.

Kris Kros: Též ji určitě každý zná a někdy hrál. Nejdřív ze všeho se čtverečky s písmenky obrátí rubem nahoru a rozmístí, třeba do krabice. Hráči po sobě vybírají libovolné čtverečky a pokládají je na slova - písmena na desce. Za každé slovo, které hráč dokončí, má jeden bod. Až budou všechny písmenka vyplněná, je konec hry a hráč s největším počtem bodů se může hrdě určit za vítěze.

Společně s tímhle článkem jsem zveřejnila i anketu: Hrajete stolní hry? Hlasovat můžete pod tímto článkem a anketa bude též s ostatními zařazována k dalším článkům. Na závěr doufám, že vás stolní hry baví a díky tomuto článků třeba objevíte nějaké nové.

Záložka Burned

27. prosince 2011 v 20:22 | Markét |  Záložky do knížek
Na Vánoce jsem dostala několik knížek, mezi ně patří i Pád od Lauren Kateové, až ji dočtu, chtěla bych o ní něco napsat. Děsně se mi líbí fotka na obálce, tak jsem zapátrala po internetu a zapracovala do záložky fotku bez titulů. Trochu jsem poupravila barvy, přidala na to mřížku, rámeček a písmo s jakýmsi brushem. Nápis byl inspirován jinou knížkou, která mi velmi i s ostatními z její řady přirostla k srdci, takže proto Burned. Někdo ví, někdo ne. Je trochu tmavá, takže kdyby si ji někdo tisnul, asi to vcucne hodně barvy, ale při zesvětlení to vypadalo šíleně. Líbí se vám?


Signatura Hayley Williams

10. prosince 2011 v 19:04 | Markét |  Signatury
Odpoledne, mezi koukáním na seriál a stahováním filmu jsem si pohrála v PFS. Jsem u strejdy na noťasu, kde je trošku špatný touchpad a myš nic moc, odpovídá tomu taky ořez, který jsem se snažila zamaskovat v Gimpu bílým vytažením, doufám, že se mi to povedlo. Za texturu děkuji ro~stock z deviantARTu, je fakt boží. Je to udělané tak do zimna, co na ni říkáte?


Diary 16

8. prosince 2011 v 20:12 | Markét |  Diary
Hezký večer. Dnes žádný článek nebude, ale nějaké počtení z mého včerejšího a dnešního dne ano. Včera jsem měla celkem šrumec, nějaké učení, úkoly a malý předvánoční úklid. Pak jsem se začetla do Školy noci 3 (kterou mimochodem čtu asi už po 3. ^^) a ani jsem se nedostala na noťásek.

Dnes taky nic moc, ve škole nám nakládají čím dál víc úkolů a učení, ale zvládnout se to dá. Nestihla jsem sice podělat nic od grafiky a ani na psaní mého každodenního malého deníčku. Najednou jsem totiž zvedla oči od slohu a ta dá, už je pět hodin. Tak aspoň o sobě dávám vědět.

Zítra je pátek, takže se samozřejmě těším jako blecha, až budu mít z krku školu a začnu si užívat víkendu, nastartovat bych to chtěla zapnutím PFSka, dál blog, hra... Radši si nechci nic plánovat, protože jak se znám, všechno bude jinak. Už jsem si trošku rozvrhla článek, který by se tu mohl o víkendu objevit, bude to o mých nejmilejších čtyřnohých kamarádů. Ne postele, ale koček. :D Teď jdu do postele sledovat Ordinaci, číst si u toho a pak vyčerpáním usnout, v poslední době je toho na mě trochu moc. Mějte se, snad se tu potkáme zítra, brou. ^^

Otázka? Vzkaz? Formspring!


PNG placka Amanda Bynes

6. prosince 2011 v 13:40 | Markét |  PNGs
V pátek večer běžel v televizi film Královna ročníku a hlavní roli si tam střihla Amanda Bynes. Připadá mi sympatická a navíc má celkem fajn fotky, takže tu je placka. Pořád ne a ne přijít nápad na větší grafiku, třeba to přijde dnes. ;)

Sum 41 - Blood In My Eyes

5. prosince 2011 v 19:38 | Markét |  Moje oblíbená hudba
Poslední dobou poslouchám hlavně Sum 41, to asi proto, že mají vyjímečné texty, jejich nejnovější album Screaming Bloody Murder je prostě dokonalé a asi polovina těch textů na mě sedí, vyjímkou není ani nejlepší song Blood In My Eyes... I don´t believe in the secrets you keep, but i do wanna know, how do you sleep tonight? And I´m over you - congratulation, thank you for all the pain, cause it made it be so much more fun.


Důležité info o projektu Naši miláčci!

5. prosince 2011 v 8:10 | Markét |  O blogu
Důležité info! Už nějakou dobu na nás popisek v menu řve, že běží projekt Naši miláčci, ale bohužel ho musím zrušit. V mé aktuální pozici bych to nestíhala, navíc teď blogu nevěnuji tolik času, takže rubrika, články a všechno kolem toho se mažou. Bylo mi hloupé jen tak to vymazat, ani nedat vědět, takže proto tenhle článek. Předpokládám, že zítra už by mohl být nějaký normální článek, těšte se.

Vzhled Winter

4. prosince 2011 v 19:40 | Markét |  Vzhledy blogu
Nový rozjezd blogu, nový design. Jsem s ním celkem spokojená, mě se líbí a to je hlavní. Myslela jsem, že bude širší stránka, ale jak to vypadá, nevypočítala jsem si to úplně přesně. Připomíná mi, že tu ještě musím udělat spoustu práce, promazat rubriky, upravit je, přejmenovat... Nevím, kde na to vezmu čas, teď mě bude honit škola, budou Vánoce a tak dále. Ale nechci se stresovat, toho jsem měla za poslední dobu dost. Jak se líbí vám?


Změna zlatíčka...

3. prosince 2011 v 18:16 | Markét |  O blogu
Vím, psala jsem, že je konec, ale nejde to, prostě ne. Blog pro mě hodně znamená a hlavní stránka téhle domény je pro mě prostě droga. Proto můžu s pýchou oznámit, že pokračuji dál, má to však své ale. V současné době, až se mi bude chtít (:D) tu budou probíhat změny, pomažu nějaké rubriky, články, bude nový design, prostě blog jede dál, ale trochu jinak. Víc k tomu asi neřeknu, však brzo uvidíte sami. Jen bych ještě chtěla poděkovat za tu nekonečnou podporu, vážím si toho.