Rozhovor s Daysy

18. září 2011 v 12:56 | Markét |  Rozhovory s blogery
Mám tu pro vás první rozhovor. S Daysy jsem ho dělala už o letošních prázdninách, v červenci a byl na mém starém blogu, ale snad nevadí, když ho sem dám. Podle mě je hodně zajímavý a Daysy odpovídala na otázky o její grafice, blogu ale i o ní samotné.


Já: Měla jsi ještě nějaký blog před Avril Lavigne Daysy?
Daysy: Blog myslím přímo ne, ale vedla jsem pár estranek o nějakých oblíbených kapelách, i o Avril. To je ale ták dávno, že si to skoro ani nepamatuju, ale myslím, že jedna ta estranka ještě někde je. xD
Já: Proč tě napadl grafický blog? Říkáš, že s grafikou si hraješ tak 4 roky, co tě k tomu dovedlo?
Daysy: No, já jsem si už na mém předchozím blogu vždycky dělala vzhledy sama. Ze začátku jen obrázek na záhlaví a nějakou texturku pro okraje, ale pak přišlo upravování fotek v PhotoFiltre Studio, kde jsem zkoušela i designy. Tak si hraju, hraju a jde to pořád dál. Když mi někdo dvakrát zrušil blog o Av, řekla jsem si "Proč prostě nezkusit něco více autorského, něco kde bude víc ze mě a kde se můžu víc věnovat grafice, která mě baví?". No a byl tu grafický blog. :) Začala jsem s Photoshopem a je to. :)
Já: Takže jsi už od začátku byla taková tvůrčí?
Daysy: Ano, hodně mě to bavilo. Mám ráda, když si věci dělám sama, podle sebe. Nerada si žádám o rady nebo pomoc. Radši hledám dvě hodiny na netu tutoriál, než bych se někoho, kdo to zvládá zeptala. :)
Já: Děláš grafiku každý den? Máš někdy takový pocit, jakoby se ti do ní nechtělo?
Daysy: Většinou každý den, alespoň něco malého. Za prvé se chci procvičovat a za druhé mě k tomu vede blog, což je fajn. Prostě to, že někde čekají lidi na vaši grafiku už dá nějakou tu chuť do práce. x) S tím pocitem, no..ne že by se mi nechtělo, ale někdy prostě nemám nápad a inspiraci nebo jsem unavená, takže buď udělám něco slabšího nebo radši nic.
Já: Dokážeš si život bez grafiky a blogu představit?
Daysy: Dost těžko, už to ke mě patří. Ale když jsem venku, mimo internet, tak grafiku a blog neřeším. Kdybych ale negrafičila a nevedla blog, vadilo by mi, že na počítači nemám moc co dělat. x)
Já: Takže když jsi někde venku, s kamarády, blog neřešíš? Jako že si neděláš hlavu, že tam třeba den nejsi?
Daysy: Moc ne. No, když na blogu nejsem, tak si s tím hlavu nedělám, ale vadí mi, když třeba nemám možnost napsat, že budu delší dobu pryč. Například, když mi pár dní nejde net nebo něco a lidi neví, kde jsem. To mi trochu vadí. Stalo se to párkrát a je opravdu milé, že když se zas vrátím, lidi se ptají co se mnou bylo a shání se po mě. :) Jde mi fakt hlavně o ty lidi. Někteří návštěvníci jsou velice milí a vlastně ten blog dělám i pro ně, takže je mi líto, když nemůžu dát vědět, že jsem pryč.
Já: Můžeme vidět, že na blogu máš skupinu oblíbených blogů, jde ti hlavně o ty blogy, nebo o lidi, kteří jej mají?
Daysy: Jde mi o oboje. Oblíbené blogy si vybírám jak podle obsahu, tak podle lidí. Musím vědět, že je na tom blogu něco, co mě opravdu baví a někdo, kdo mi přijde sympatický, jinak bych ten blog nenavštěvovala. :)
Já: Stíháš blog i školu? Teď jsou samozřejmě prázdniny, ale jinak?
Daysy: Snažím se. Jde to docela těžko, většinou se vrátím po čtvrté hodině, zmožená jak školou, tak cestou vlakem. Navíc ještě nějaké to učení a úkoly. Jinak ale myslím, že to docela zvládám, přes školu píšu každý den My writing, kde shrnu můj den a udělám grafiku. Když mám víc času, tak něco většího, když moc nestíhám, najdu aspoň pár minut na něco drobného. Většinou tak přidávám k večeru.
Já: Mě je o tom nepříjemné mluvit, tobě možná taky, ale jak se vyrovnáváš s těmi stupidními otázkami na Formspringu? Děláš si z toho těžkou hlavu?
Daysy: Nedělám si z toho vůbec nic. x) Je mi to opravdu ukradené. Buď na to odpovím nějak nezáživně nebo vůbec.
Já: To je dobře, nikdo si tím nechce kazit náladu. :) Co děláš ve volném čase - tedy kromě blogu a grafiky?
Daysy: Když jsem doma, sleduju filmy a seriály nebo si čtu. Do toho jsem vážně maniak. x)) Jinak chodím ven. Buď se jen tak sama projít nebo někoho vytáhnout. Občas zajdu mrknout na bráchu a jeho fotbalový trénink nebo k babi (je to kousek). Jinak jezdím za drahým, on za mnou, trávíme čas spolu. No a když už se opravdu hodně nudím, pročítám staré časopisy nebo něco čmárám a vyrábím. x) Když je noc a nemám co dělat, stačí mi i jen tak sedět na okně a sledovat tmu venku.
Já: Máš kromě pískáčků jiné domácí mazlíčky?
Daysy: Ano, kromě nich mám ještě kočku Emi a fenku bernského salašnického psa Bernu. Jinak máme doma ještě papouška, ale s ním moc velká kamarádka nejsem. xD
Já: Jakto? :D Nemáš si s ním co říct? :D
Daysy: Je na mě až moc hlučný. :D A když k němu přijdu, dělá něco podobného "prskání". xD
Já: Tak tu máme ještě pár otázek. :) Jak by jsi se popsala třemi slovy?
Daysy: Mmmm, těžké. :D Možná jako ochotná, tvůrčí, zvláštní.
Já: Zvláštní? Čím se tedy podle tebe lišíš od ostatní populace lidí? :D
Daysy: Zdá se mi, že přemýšlím trochu jinak než ostatní. Nevím, cítím se už od malička trochu jinak. :) Nedokážu to přesně popsat.
Já: Máš nějaký svůj styl?
Daysy: Doufám že ano. Snažím se o originalitu. :)
Já: No, podle mě originální jsi. Chtěla bys být někdy profesionální grafičkou?
Daysy: Určitě by mě to bavilo. x)
Já: Teď mám na tebe poslední otázku, která mě jen tak napadla; Kreslila sis někdy grafiku na papír jako návrh a potom ji dělala na počítači?
Daysy: Ano. Často mě nějaká myšlenka napadne ve škole. Ať už je to jen tvar stránky na design nebo něco jiného. Načmárám si to, kam to jde a pak to zkusím v počítači. :) Takhle vznikl třeba můj vánoční design.
Já: Viděla jsem tvůj vánoční design a je takový zvláštní, zajímavý a moc pěkný. Děkuji za rozhovor, myslím, že kdo si to přečte, bude nadšený! :)
Daysy: Taky děkuju. ;)
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama