Blog pro slávu

11. září 2011 v 12:11 | Markét |  Moje články
Napadlo mě výborné téma pro článek. Už název napovídá, že se bude jednat o takové (podle mě) psychicky narušené lidi, kteří si založí blog pro to, aby byli slavní. Dovolte, abych se zasmála a napsala o tom článek...


Jedenáctiletá holka si založí blog, píše všechno možné (a většinou nespisovně) a čeká, jak poroste návštěvnost, bude spoustu komentářů a ona bude slavná. Ano, takoví lidé opravdu existují, sama jsem se o tom jednou přesvědčila, když jsem si dopisovala s dívkou stejně starou jako já a na otázku proč má blog mi odpověděla, že se chce ve virtuálním světě proslavit.

A taky vím, jak to končí. Řekněme, že 99% takových blogů se nikdy opravdu neproslaví. Slovem neproslaví myslím to, že tam bude chodit hodně lidí, budou rádi číst články na onom blogu a psát kladné komentáře. To se u těch odhadnutých 99% procent nestane. Komentáře tam budou z většiny reklamy nebo to, že má strašně krásný blog a ať se jde podívat na onoho autora komentáře. Potěší to, že?

Jiná věc je to, že si člověk založí blog, publikuje své články a o žádnou slávu se nesnaží a přesto ho navštěvuje spousty lidí. Takový blog si totiž obdiv zaslouží. Pár takových blogerek znám, které vedou blog hlavně pro radost a návštěvnost mají vysokou. Tomu se (zase podle mě) říká opravdový blog.

Ale já bych se nazařadila ani do jedné skupiny, které jsem teď zmínila. Na radu jedné velice moudré blogerky kamarádky jsem začala dělat blog hlavně pro sebe. To znamená, že když se mi nechce nebo nemám čas, na blog prostě nejdu. Blog dělám hlavně pro pohled do archivu, abych se mohla podívat, co všechno jsem zvládla a udělala. Jistě, návštěvnost i komentáře mě strašně těší, ale jinak se prostě držím toho, jak mám čas, tak přidávám.

Doufám, že článek vznese nějaké ponaučení pro devítileté holčičky, které mají blog pro "slávu", místo toho, aby vedly blog o Hanně Montaně, jak to u některých v jejich věku bývá. ;)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Annie | Web | 11. září 2011 v 12:56 | Reagovat

To je velmi pěkný článek.Párkrát už jsem o takovýchhle blogerkách,které chtějí být slavné,taky přemýšlela a souhlasím s tebou.Blog je pro radost a ne pro slávu!

2 Veri | Web | 11. září 2011 v 13:07 | Reagovat

Zajímavý článek, ve spoustě věcí s tebou souhlasím. Mě také nejde o návštěvnost a o slávu už vůbec ne ( blogger, který chce být slavný, díky svému blogu, si to musí opravdu, ale opravdu zasloužit, tudít tam nemít věci, které má polovička blogerů).
Blog bych v žádném případě nebrala jako povinnost vůči návštěvnosti, prostě když se mi chce, něco napíšu, a když ne, tak ne, svět se nezboří.

3 Annie | Web | 11. září 2011 v 13:29 | Reagovat

Děkuju,jsem ráda,že se ti líbí:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama